Nápověda aplikace Alenka | Vše o Teams

Microsoft 365 hrou. Efektivně, spolehlivě, jednoduše.

Vzdělávací aplikace Alenka

 
Active directory

Aplikace Alenka obsahuje vzdělávací kurzy zaměřené na používání stěžejních technologií Microsoft 365, jako jsou Teams či OneDrive.
Kurzy jsou rozděleny po jednotlivých technologiích a jejich funkcionalitách a jsou vedeny formou krátkých videí doplněných textovými návody. U jednotlivých kurzů je také sledován postup každého uživatele. V aplikaci najdete také tipy pro různé pracovní situace.
Pokud narazíte pro používání aplikace na jakékoliv problémy či nejasnosti kontaktujte nás na e-mailové adrese: alenka@mainstream.cz. Pokusíme se vám pomoci co nejrychleji.

Pohyb v aplikaci

 

Aplikaci Alenka naleznete připnutou v levé nabídce Teams.

Aplikace obsahuje šest karet. A to vaše rozpracované kurzy, veškeré kurzy, tipy a triky, váš profil, vyhledávání a informace o aplikaci.

V pravém horním rohu je k dispozici tlačítko pro opětovné načtení aplikace. V případě potíží zkuste vždy nejdříve aplikaci obnovit právě pomocí tohoto tlačítka.

Na kartě Kurzy naleznete vzdělávací kurzy pro technologie jako Microsoft 365, Outlook, Teams a OneDrive. Kliknutím na název technologie sbalíte či rozbalíte kurzy, které tato technologie obsahuje. Kliknutím na dlaždici kurzu otevřete samotný kurz.

Na kartě Tipy a triky naleznete užitečné scénáře užití či novinky, které se technologií týkají. Tato část je dělena do dvou sekcí, a to Nový s aktuálními články a Archiv s články, kterým již skončila platnost. Můžete si je také přečíst, ale již se nejedná o žhavou novinku.

V rámci veškerého obsahu aplikace se můžete pohybovat také pomocí drobečkové navigace.

Kurzy

 

Na kartě Kurzy naleznete kurzy technologií Microsoft 365, Outlook, Teams a OneDrive. Pod názvem kurzu vidíte váš posun v rámci kurzu v procentech.

Kliknutím na vybraný kurz zobrazíte všechny dostupné lekce včetně stavu jejich přečtení.

Klikněte na lekci pro její zobrazení.

Součástí lekcí jsou krátké video návody. Kliknutím video spustíte.

U každé lekce také najdete seznam Kam dál? Ten obsahuje podrobné textové návody k dané funkcionalitě. Kliknutím přejdete na vybraný textový návod.

Textové návody jsou doplněné o snímky obrazovek příslušného technologie.

Na konci každé lekce naleznete tlačítko Potvrzuji přečtení, kterým označíte její dokončení, a tlačítko Zavřít, které vás vrátí zpět na příslušný kurz. Pro pohyb v rámci kurzu slouží tlačítka Předchozí lekceDalší lekce.

Pokud potvrdíte přečtení, tlačítko zmizí a lekce se označí příznakem Přečteno. K přečteným lekcím se můžete kdykoliv vrátit.

Potvrzením přečtení dané lekce se změní její stav i ve výpisu lekcí příslušného kurzu.

Pokud jste potvrdili přečtení lekce, váš postup vidíte i na hlavní stránce u příslušného kurzu.

Tipy a triky

 

Na kartě Tipy a triky naleznete novinky a dobré příklady z praxe. Pod názvem každého článku naleznete informaci, zda jste ho již přečetli či nikoliv.

Kliknutím na vybranou dlaždici si zobrazíte její obsah.

Jednotlivé tipy a triky jsou krátké textové návody doplněné snímky z prostředí příslušné aplikace. Rozsáhlejší témata mohou obsahovat rozcestník, který vás posune na příslušnou část v textu návodu.

Na konci každého tipu či triku je tlačítko Potvrzují přečtení, kterým zaznamenáváte jeho přečtení.

Pokud potvrdíte přečtení, tlačítko zmizí a tip či trik se označí příznakem Přečteno. K přečteným kurzům se můžete kdykoliv vrátit.

Pokud jste potvrdili přečtení, váš postup vidíte i na hlavní stránce u příslušného tipu či triku.

Profil uživatele

 

Na kartě Můj profil se nachází profil uživatele.

Za splněné kurzy získává uživatel odznaky. Může být Začátečník, Pokročilý či Expert.

V profilu uživatele naleznete vámi dokončené kurzy i tipy a triky. Kliknutím se můžete ke kterémukoliv dokončenému kurzu či tipu a triku vrátit.

Vyhledávání

 

V aplikaci můžete také vyhledávat. Zadejte klíčová slova s diakritikou a stiskněte klávesu Enter.

Aplikace vám nabídne nejlepší výsledky, na které můžete přejít pomocí tlačítka Zobrazit.

Zaujala Vás naše nabídka

 

Kontaktní formulář


    * takto označená pole jsou povinná

    Chcete Nás slyšet