Mobilní aplikace Office je konečně tady

A čekání se vyplatilo. Nová mobilní aplikace vám jako uživatelům velice zjednoduší práci z vašeho mobilního zařízení, a navíc vám ušetří i nějaké to místo v úložišti. Do jednoho řešení totiž spojuje tři nejpoužívanější kancelářské nástroje Word, Excel a PowerPoint a obohacuje je o pokročilé funkce, které dnes nabízejí všechny moderní telefony.

A co vše tedy mobilní aplikace Office umožňuje?
Připojit k ní můžete všechna svá osobní i pracovní cloudová úložiště, a pracovat tak s dokumenty na jednom místě přímo ve vašem mobilním zařízení. Na hlavní stránce pak naleznete seznam dokumentů, se kterými jste v poslední době pracovali, takže se snadno vrátíte k rozdělané práci. Přímo v aplikaci můžete vytvářet i úplně nové dokumenty naskenováním textu, podle uložených šablon nebo zcela od začátku.

Potřebujete přenést soubor z telefonu do počítače, na kterém nemáte synchronizované cloudové úložiště? I s tím si umí aplikace Office poradit. Stačí jenom na počítači přejít na příslušnou webovou stránku a spárovat obě zařízení pomocí QR kódu. Aplikace Office si poradí také s tištěným textem či tabulkou, které stačí vyfotit a aplikace je velice rychle převede do Wordu či Excelu, kde s nimi můžete dále pracovat. Podporovány jsou také užitečné funkce pro práci se soubory PDF, které na pár kliknutí vytvoříte převodem vybraných dokumentů nebo z obrázků či právě pořízených fotek. Přímo v aplikaci Office můžete díky dotykovému displeji vašeho telefonu do PDF souborů vložit svůj podpis.

A bude toho víc…
Microsoft se v poslední době zaměřuje právě na zvýšení produktivity na mobilních zařízeních a slibuje další rozšíření aplikace Office o nové funkcionality. Jednou z nich je funkce hlasového asistenta, který převede mluvené slovo na text. Zjednodušeno by mělo být prohlížení souborů v Excelu a jejich editace. Místo klasických buněk bude možné tyto soubory možné editovat ve formátu jednoduchých karet. A změny se dočká i PowerPoint, který by za vás měl sám nadesignovat celou prezentaci.

Aplikace je nyní dostupná zdarma pro mobilní zařízení s platformami Android i iOS.

Ke stažení na AppStore

Ke stažení na Google Play